Polecamy

Wyważanie opon – co to jest, rodzaje, jak często?

Renowacja skórzanych foteli samochodowych

Car detailing

8 SPOSOBÓW NA USUNIĘCIE SIERŚCI ZWIERZĘCEJ Z SAMOCHODU

Niezależnie od tego, czy Twoje zwierzę jeździ w samochodzie tylko od czasu do czasu, chodzi z Tobą codziennie do pracy, czy też uważasz się za dumnego rodzica furbanguły, który jeździ z Tobą gdziekolwiek, sierść zwierząt domowych w Twoim samochodzie może być problemem. Zapoznaj się z ośmioma najlepszymi sposobami usuwania sierści zwierzęcej z samochodu.

Miałeś swojego futrzastego przyjaciela leżącego na kocach, regularnie odkurzałeś swój samochód, a mimo to w obiciu siedzeń, podłodze i prawdopodobnie każdym zakamarku samochodu, który pozostawia cię zastanawiającego, jak to się tam znalazło?

Oczywiście, bardzo kochamy nasze zwierzęta domowe. Zabronienie im wychodzenia z samochodu nie wchodzi w grę. Więc jak usunąć i utrzymać wnętrze pojazdu wolne od sierści zwierząt domowych?

I. 8 sposobów na usunięcie włosów zwierzęcia domowego

Jest rzeczą oczywistą, że każdy proces usuwania owłosienia rozpoczyna się od dobrej rundy odkurzania. Wyciąganie luźnych włosków jest pierwszym krokiem, który prowadzi do pozbycia się większości włosków z samochodu.

Chociaż jest to bardzo ważny krok, to uparte, osadzone nitki są kłopotliwe, więc zabierzmy się do tego.

Wskazówka: Zainwestuj w ręczny odkurzacz, który jest łatwy i wygodny w użyciu. Przyjazne dla użytkownika, poręczne urządzenie będzie używane częściej, a Twoja rutyna będzie miała większe szanse na sukces. 

II. Guma

Jednym z najczęstszych narzędzi do usuwania włosków z dywanu lub tapicerki samochodu jest gumowa rękawica. Zgadza się, podobnie jak jasnożółta rękawica do szorowania toalet (ale nie używaj jej!). Do sprzątania można używać typowej dla gospodarstwa domowego gumowej rękawiczki. Jeśli wybierzesz tę opcję, dobrze jest mieć te z nubami po stronie dłoniowej rękawicy. Można również używać rękawic lateksowych (lub nitrylowych, jeśli masz alergię lub jesteś wrażliwy na lateks).

Załóż suchą rękawiczkę, przeciągnij dłoń po siedzeniach i dywanach samochodu, wycierając je od góry do dołu i tylko w jednym kierunku. Jeśli proces suszenia nie przyniesie pożądanych rezultatów, można zwilżyć rękawicę. Wilgoć dodaje włosom wagi i pomaga im się sklejać.

W ten sam sposób można używać gąbki lub mokrej ściereczki, jeśli nie ma się pod ręką rękawic gumowych. Na rynku dostępne są również rękawice przeznaczone specjalnie do usuwania sierści zwierząt domowych, ale najpierw warto wypróbować zwykłe domowe rękawice gumowe.

III. Lokówki na rzepy

Jest to prosty proces, który polega jedynie na prowadzeniu lub toczeniu lokówki po powierzchni. Metoda ta najlepiej sprawdza się w przypadku mocniejszych materiałów, takich jak wykładziny/podłogi. Metoda ta może być stosowana na tapicerce, ale należy wypróbować lokówkę na małej powierzchni testowej, aby upewnić się, że nie zahaczy o tkaninę lub że nie będzie ona stanowiła pigułki.

Lokówki mogą się również wyginać, co sprawia, że są poręczne przy sięganiu do narożników i ciasnych miejsc. W tym celu należy wyznaczyć kilka lokówek i oddzielić je od innych.

IV.  Balon

Myślałeś kiedyś o użyciu balonika? Nadmuchiwany balon wykorzystuje elektryczność statyczną do przyciągania sierści zwierząt domowych. Podczas przesuwania nadmuchiwanego balonika po powierzchni, włoski gromadzą się na baloniku, który można następnie wytrzeć do czysta, użyć ponownie w razie potrzeby i wyrzucić po zakończeniu.

Metoda ta wykonuje dość dobrą pracę przy usuwaniu prostej, luźnej sierści zwierzęcej, ale nie byłaby skuteczna w przypadku pasm, które są osadzone.

V. Taśma kanałowa

Zachowaj ten wałek na swoje ubrania. Taśma pakowa lub taśma przewodowa może być używana do zbierania tych brzydkich włosów pozostawionych przez Twojego pupila. Metoda ta jest tak samo konwencjonalna jak użycie wałka do usuwania sierści zwierzęcej z tkaniny, ale wałki są drogie i mniej skuteczne w przypadku sierści zwierzęcej osadzonej w siedzeniach i podłodze.

Chociaż można stosować każdy rodzaj taśmy, taśma pakowa jest lżejsza w dotyku i ma mniejsze prawdopodobieństwo pozostawienia jakichkolwiek pozostałości. Taśmę należy owinąć wokół dłoni stroną z klejem na zewnątrz i mocno docisnąć. Wystarczy unieść i zobaczyć rezultaty. Będziesz musiał wymienić taśmę, aby zmaksymalizować skuteczność.

VI. Kamień Pumeksowy

Pumeks jest ekonomicznym i niezawodnym wyborem do usuwania sierści zwierząt domowych z wnętrza samochodu, zwłaszcza z podłogi i dywaników samochodowych. Aby upewnić się, że nie uszkodzisz swojej tapicerki, konieczne jest dokładne przetestowanie każdej tkaniny fotelika w Twoim samochodzie.

To, czego będziesz potrzebował:

  • Pumeks 
  • Butelka z sprayem
  • Zmiękczacz do tkanin
  • Woda
  • Małe wiaderko

Metoda kamieni pumeksowych jest najlepiej uzupełniona roztworem zmiękczacza do tkanin w celu przerwania jakiegokolwiek statycznego wiązania w posadzce i poluzowania włosów, a także służy do zmiękczenia jakości ściernej pumeksu. Wytrzeć powierzchnię w jednym kierunku, ponieważ ruch w przód i w tył może dalej osadzać włosy.

Aby pozbyć się kamienia z resztek, wystarczy spryskać go roztworem zmiękczacza lub zanurzyć w wiadrze do płukania podczas procesu, aby szybko zmyć włosy z kamienia.

Wskazówka: Roztwór 7-częściowego płynu do płukania tkanin z wodą do 1-częściowego płynu do płukania tkanin jest doskonałym sposobem na uwolnienie sierści zwierząt domowych, odświeżenie tapicerki i wyeliminowanie przywierania statycznego w samochodzie. Roztwór ten może być stosowany z każdą metodą usuwania sierści zwierzęcej.

VII. Papierki do prania

Uzbrój się w świeży, nieużywany papierek do prania, aby bez wysiłku usunąć sierść zwierząt domowych z wszystkich powierzchni samochodu. Nie potrzebujesz wody ani żadnego innego roztworu. Wystarczy przełożyć go  po powierzchni foteli, podłogi i konsoli, aby zebrać kurz i sierść zwierząt domowych.

VIII. Szczotka

Szczotka druciana to poręczne narzędzie do wyciągania trudnych do zdobycia, uporczywych pasm sierści zwierząt domowych, które po prostu nie drgną. Metoda ta działa w taki sam sposób, jak przy użyciu pumeksu.

Często właściciele zwierząt domowych używają szczotki drucianej jako końcowego etapu procesu czyszczenia, aby upewnić się, że usunęli wszystkie ślady sierści i zanieczyszczeń po zwierzętach. 

IX. Squeegee

Czyż nie kochasz po prostu niedrogiego, wielofunkcyjnego narzędzia?

Ściągaczka jest doskonałym narzędziem do usuwania sierści zwierzęcej z wnętrza pojazdu. Gumowe ostrze wyłapuje włoski podczas przesuwania ich na tapicerowanych siedzeniach lub podłodze. Przesuń ją w jednym kierunku z góry na dół. Wytrzyj sierść z ostrza i kontynuuj proces.

W większości sklepów i w różnych rozmiarach można znaleźć tanie wycieraczki w zależności od potrzeb. Łatwa do czyszczenia i wielokrotnego użytku, ta wycieraczka jest bardzo cenna i sprawia, że usuwanie włosków staje się dziecinnie proste. A potem możesz umyć swoje okna!

X. Zapobieganie sierści zwierzęcej

Chociaż nie da się całkowicie zapobiec przenikaniu sierści zwierząt domowych do samochodu, istnieje kilka sposobów na zmniejszenie ilości pozostawionej sierści:

Wskazówka 1
Daj swojemu pupilowi dobre szczotkowanie, zanim wyjdziesz. Jeśli Twój futrzasty przyjaciel jest przyjemny, możesz nawet użyć odkurzacza, aby upewnić się, że wszystkie luźne włosy są bezpiecznie trzymane z dala od niego.

Wskazówka 2
Kup pokrowiec na fotelik dla zwierzęcia w samochodzie. Dzięki nim futro, brud i błoto nie zabrudzą Twoich fotelików samochodowych. Można je konwencjonalnie myć i odkładać pomiędzy kolejnymi użyciami.

Wskazówka 3
Ważne jest, aby trzymać zwierzęta domowe w zamknięciu, a w niektórych miejscach jest to zgodne z prawem. Wygodna uprząż lub skrzynia dla zwierząt domowych zapewni im bezpieczeństwo i ograniczy do minimum rozprzestrzenianie się sierści.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Żywotność opon – co ile należy wymieniać...

Właściciele pojazdów powinni zdawać sobie sprawę z tego, że pewne elementy eksploatacyjne aut...

Co daje glinka do lakieru? Jak jej używać?

Jednym z etapów czyszczenia karoserii samochodu jest szklenie lakieru. Może ono pomóc w...

NAJWAŻNIEJSZE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE KONSERWACJI...

Istnieje wiele powodów, dla których uwielbiasz swój pojazd napędzany olejem napędowym...