Polecamy

Praca na stanowisku mechanika

Ford Explorer 2020 - ocena

Samochody

BMW Electric i4 Concept Sports Funky Design Cues, 530 HP

Model i4 Concept, wyposażony w 5. generację BMW eDrive, zasilany jest pojedynczym silnikiem elektrycznym o mocy 80 kWh i oferuje zdrowe silniki o mocy 530 KM.

Wejście BMW w świat pojazdów elektrycznych nabiera rozpędu, a w nadchodzących miesiącach i latach z pewnością zobaczymy o wiele więcej produktów z okrągłymi łopatkami, które będą zasilane prądem elektrycznym, a nie zgniłymi dinozaurami. BMW planuje sprzedać do 2023 roku 25 modeli pojazdów zelektryfikowanych (zarówno w wersji hybrydowej, jak i w pełni elektrycznej) i choć może to zabrzmieć ambitnie, jesteśmy pewni, że niemiecka marka jest w pełni zdolna do realizacji tego celu.

Pomimo braku pochlebnych opinii na temat dedykowanych samochodów i3 i i8 BMW, marka jest zdeterminowana, aby zapewnić sobie świetlaną i owocną przyszłość, a większe i odważniejsze plany zmierzają w tym kierunku. Do dowcipu, mamy w pełni elektryczne i4 Concept sedan i4, właśnie odsłonięte przez BMW, i zaprojektowany, aby wstrząsnąć ich linii pojazdów elektrycznych z powrotem do życia.

Wygląda na to, że to zabójstwo, ale ten grill...

Wyposażony w 5. generację BMW eDrive, i4 Concept, według BMW, jest napędzany pojedynczym silnikiem elektrycznym o mocy 80 kWh, który jest umieszczony na tylnej osi i daje zdrowe 530 KM. Samochód ma podobno zasięg 270 mil na jednym ładowaniu, a BMW zgłasza czas od zera do 60 mil na godzinę wynoszący około 4,0 sekundy.

Złoto i srebro

Prawdopodobnie zwiastun kształtu nadchodzącego Grand Coupe i4, i4 Concept jest opływowym, atrakcyjnym i odważnym kształtem z większości kątów. Ma celowy, ale stosunkowo tradycyjny wygląd, zwłaszcza w porównaniu z jego bardziej radykalnymi poprzednikami, i3 i i8. Krata w kształcie królika Edsela/Bugsa jest jednak przepełniona, ale prawdopodobnie będziemy musieli się do niej przyzwyczaić.

Kokpit i4 Concept jest wyraźnie zaprojektowany dla optymalnego zaangażowania kierowcy. Duży i zakrzywiony, prostokątny wyświetlacz posiada 3 tryby - lub "wrażenia" w BMW speak - które pozwalają kierowcy na dostosowanie własnej estetyki, grafiki i preferencji informacyjnych. Układ wnętrza jest świeży i przewiewny, z rozsądnym i eleganckim wykorzystaniem skór powierzchniowych, jasnych metali i innych materiałów, w tym złota, aby stworzyć relaksującą i ergonomiczną kabinę.

Świadomość elektryczności

BMW i4 Concept ma zamiar wprowadzić firmę w elektryczną dekadę z autorytetem i innowacyjnością. Podoba nam się to, co widzimy, i mamy nadzieję, że jego osiągi będą pasowały do jego uwodzicielskiego wyglądu, zwłaszcza, że różnego rodzaju producenci czyhają na kawałek ciasta w górnym i dolnym krajobrazie elektrycznym.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Najbardziej przestronne nowe samochody w nadwoziu...

Samochody kombi są popularnym wyborem, niezależnie od najnowszych trendów i mody na nowe i...

Co zrobić w przypadku zaniżonego odszkodowania...

Zaniżone odszkodowanie z OC zyskuje niemalże masowy charakter. Coraz częściej i głośniej się...

Czy na Tesli Model 3 możesz grać w sloty?...

Elon Musk podczas tworzenia Tesli prawdopodobnie przetestował wszystko, co można sobie...