Polecamy

Co daje glinka do lakieru? Jak jej używać?

Jak wybrać wygodny uchwyt magnetyczny do telefonu do samochodu –...

Car detailing

Car Detailing - przewodnik dla początkujących

I. Co to jest Car Detailing?

Krótko mówiąc, uzyskanie szczegółowych informacji o samochodzie oznacza dokładne oczyszczenie pojazdu od góry do dołu przy użyciu specjalistycznych narzędzi i produktów. Zazwyczaj detalista wykonuje także lekkie kosmetyczne poprawki, ale proces ten nie obejmuje lakierowania ani naprawy karoserii.

Detale samochodowe polegają na czyszczeniu i renowacji wnętrza i zewnętrznej części samochodu. Celem jest odtworzenie lakieru poprzez wyeliminowanie zarysowań lub zawirowań, aby samochód wyglądał prawie jak nowy, tak jak wtedy, gdy po raz pierwszy wyjechał ze sklepu.

Prosta myjnia samochodowa pozbywa się brudu na zewnątrz samochodu, a jeśli czyścisz wnętrze, możesz złapać trochę brudu za pomocą odkurzacza, ale detalowanie samochodu zabiera ten proces znacznie dalej. Każdy detal naszego samochodu ma wypolerowaną, wypolerowaną lub odkurzoną każdą najmniejszą niedoskonałość, dzięki czemu nadaje się do ekspozycji w każdym salonie wystawowym.

Ponieważ nie ma ustalonych wytycznych, można zauważyć dużą różnorodność w zakresie usług zawartych w pełnym szczególe. W Washos, nasz kompletny pakiet detali składa się z obróbki zewnętrznej przy użyciu gliny i wysokiej klasy wosku, zaawansowanego czyszczenia wnętrza z usuwaniem plam i obróbką skóry, jak również opatrunku na wszystkich tworzywach sztucznych.

II. Jaka jest różnica między myjnią samochodową a Auto Detail?

Teraz, gdy wiesz, co to jest detalowanie samochodu, mamy zamiar szybko nakreślić różnice między myjni i auto detalowania, przed przejściem do rozmowy, dlaczego detalowanie samochodu jest naprawdę dobry pomysł.

Oprócz kosztów, które wahają się od 10 do 40 dolarów, typowa myjnia samochodowa pokrywa tylko ułamek sprzątania, który można uzyskać z danego detalu, a więc osiąga tylko ułamek wyniku.

Więc co zawiera myjnia samochodowa?

Większość myjni potrzebuje od dziesięciu do dwudziestu minut na przejście od mycia do suszenia. Myjnia może być wykonana ręcznie lub przy użyciu maszyn (myjnia z napędem przez samochód), które do czyszczenia karoserii samochodu używają szczeciny, mydła i wody.

Myjnia samochodowa ma tendencję do powierzchownego czyszczenia, podczas gdy detal samochodowy jest bardziej dokładny i naprawczy.

III. Car Detailing - kroki

Gruntowne detalowanie samochodu składa się z dwóch głównych etapów: detalowania wnętrza i detalowania zewnętrza. Każda z tych faz zostanie podzielona na etapy, abyś wiedział dokładnie, czego możesz się spodziewać po dopracowaniu szczegółów pojazdu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego procesu, możesz zapytać swojego technika, ponieważ większość z nich uwielbia dzielić się swoją sztuką detalowania z innymi.

Detale zewnętrzne samochodu
Zaczynamy od wyczerpującego mycia zewnętrznego w celu usunięcia jak największej ilości zanieczyszczeń. Pozwalając mydłu spienić się, brud i błoto zmiękczają się i znikają z powierzchni.

Następnie, za pomocą specjalnych szczotek i środków do czyszczenia kół, detalista zdejmuje cały kurz i brud z kół; zaciski hamulcowe, nakrętki oczkowe itp. Felgi są zazwyczaj najbardziej brudnymi częściami samochodu!

Po oczyszczeniu kółek, lakier jest myty i suszony od góry do dołu za pomocą rękawic do mycia i miękkich ręczników z mikrofibry. Następnie lakier jest gliniany przy użyciu prętów z gliny samochodowej, które usuwają ściśle związany brud z powierzchni samochodu, który jest lakierem bezbarwnym Twojego samochodu.

W razie potrzeby, farba jest polerowana w celu wyeliminowania lekkich zarysowań, śladów utleniania i zawirowań. Farba może być polerowana ręcznie lub za pomocą maszyny polerującej. Może to być najbardziej czasochłonna część usługi wykańczania detali w zależności od samochodu i stanu jego lakierowania.

Na koniec, farba jest woskowana, aby nadać jej dodatkową warstwę ochronną za pomocą wysokiej jakości wosku na bazie pasty carnauba. Ta dodatkowa ochrona daje również zauważalny połysk, taki, jaki widziałeś przy pierwszym zakupie!

Pozostałe elementy zewnętrzne, takie jak szyby i inne części gumowe, są następnie polerowane i metodycznie czyszczone, dodając wykończenia we wszystkich narożach karoserii i elementów wykończenia zewnętrznego, aby nadać całemu samochodowi blasku.

Wyposażenie wnętrza samochodu
Cała tapicerka wewnątrz samochodu jest dokładnie odkurzana i szamponowana w celu usunięcia plam i zabrudzeń. Jeśli samochód ma wyroby skórzane, to często jest kondycjonowany i szorowany, aby usunąć brud, który jest głęboko zakorzeniony. Tworzywa sztuczne i winyl są również odpowiednio czyszczone i ubierane.

Na koniec czyszczone i polerowane jest również szkło wewnętrzne.

Ważny krok opcjonalny

Czyszczenie komory silnika jest ważnym krokiem, ale wielu ludzi po prostu tego nie robi. Powodem tego jest prawdopodobnie fakt, że niektórych ludzi nie obchodzi, jak wygląda ich samochód pod maską, lub że uważają, że tylko mechanicy powinni odważyć się na sprzątanie w dowolnym miejscu pod maską.

Czyszczenie komory silnika może ułatwić i przyspieszyć identyfikację wszelkich problemów z silnikiem. Mechanicy uwielbiają pracować w czystej zatoce silnikowej, a jeśli właściciel samochodu ma samochód szczegółowy przed sprzedażą, czysta zatoka silnikowa może zrobić duże wrażenie na tym, jak dobrze utrzymany jest samochód. Każdy, kto kupi używany samochód, prawdopodobnie zerknie pod maskę, a czysta zatoka silnikowa może tylko podnieść jego wartość.

Jednakże, są kroki, które można podjąć, gdy masz swój samochód szczegółowo, aby chronić niektóre elementy przed zużyciem. Detalator czyści zatokę silnika, lekko spryskując ją wodą, a następnie przetrzeć ją odtłuszczaczem przed wypłukaniem wszystkiego do czysta. Po odpowiednim wysuszeniu, wszystkie elementy silikonowe, plastikowe i gumowe powinny być odpowiednio ubrane, aby chronić je przed pękaniem. Jest to prosty proces, który ostatecznie służy ochronie samochodu przed codziennymi problemami związanymi z zużyciem gumy i silikonu.

IV. Jakie są korzyści z uzyskania szczegółowych informacji o samochodzie?

Kompletny detal samochodowy doprowadzi Twój samochód do najlepszego stanu. Następnie można wykonać miniaturowe detale, aby samochód wyglądał tak dobrze, jak nowy.

Wartość samochodu
Utrzymanie samochodu w dobrym stanie pomoże utrzymać lub przywrócić jego wartość. Dotyczy to w szczególności starszych lub klasycznych samochodów, zwłaszcza jeśli chcesz sprzedać swój samochód w przyszłości. Po prostu nie można uzyskać takich samych wyników z myjni samochodowych. Dobry detal przywróci Twojemu samochodowi jego pierwotne piękno i zwiększy jego wartość przy odsprzedaży.

Ochrona
Kolejną zaletą auto detailingu jest dodatkowa ochrona przed żywiołami. Kiedy powłoka woskowa jest rutynowo nakładana na zewnętrzną powierzchnię malowaną, chroni ona wykończenie przed zanieczyszczeniem i utlenianiem (rdzą).

Uwaga na szczegóły
Ponieważ detalowanie jest niezwykle dokładnym procesem, można oczekiwać, że detalista skrupulatnie oceni każdą szczelinę w samochodzie i zaproponuje niestandardowe rozwiązania. Nie dostaniesz tego rodzaju spersonalizowanej usługi w myjni samochodowej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Żywotność opon – co ile należy wymieniać...

Właściciele pojazdów powinni zdawać sobie sprawę z tego, że pewne elementy eksploatacyjne aut...

Co daje glinka do lakieru? Jak jej używać?

Jednym z etapów czyszczenia karoserii samochodu jest szklenie lakieru. Może ono pomóc w...

NAJWAŻNIEJSZE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE KONSERWACJI...

Istnieje wiele powodów, dla których uwielbiasz swój pojazd napędzany olejem napędowym...