Polecamy

Jeździć starym samochodem czy kupić nowy - co jest lepsze?

Mazda 3 sedan 2020

Kosmetyki samochodowe

Jeden środek, wiele zastosowań. Quick detailer w autodetailingu

Czym jest quick detailer? Jest to nic innego jak środek kosmetyczny, dzięki któremu można z karoserii wydobyć maksymalne nasycenie koloru oraz blasku. Stanowi syntetyczny odpowiednik wosku. Korzysta się z niego jednak przede wszystkim pomiędzy kolejnymi woskowaniami auta, aby poprawić ogólną kondycję karoserii oraz lakieru. Jego konsystencja jest płynna co sprawia, że jest łatwy w użyciu. Nie trzeba znać się na auto detalilngu, aby móc go używać w odpowiedni sposób.

Quick detailer to środek, który warto stosować również po każdym myciu samochodu. Eliminuje on bowiem zacieki oraz białe osady z wody, które zazwyczaj pozostają na karoserii. Można nim przemywać również lekko zabrudzone samochody garażowane, przykładowo zabytkowe. Oczywiście przy pomocy tego kosmetyku samochodowego można jedynie zmywać lekką warstwę kurzu, a nie poważne zabrudzenia. Gdyby na karoserii znajdował się piasek lub jakieś inne zabrudzenia, wówczas podczas wcierania produktu pozostałyby rysy. Dlatego trzeba dokładnie ocenić czy też to w jakim auto znajduje się na dany moment stanie kwalifikuje je do tego, aby został zastosowany quick detailer.

Te elementy wyczyścisz za pomocą quick detailera

Quick detailer jest kosmetykiem samochodowym, przy pomocy którego można wyczyścić tak naprawdę całą karoserię, bez wyjątków. Oczywiście nie jest to preparat, który w pełni zastąpi dobrej jakości wosk samochodowy czy też powłokę ceramiczną, ale stanowi dla nich doskonałe uzupełnienie. Warto go używać zawsze wtedy, gdy nie mamy przesadnie dużo czasu na doprowadzenie auto do odpowiedniego stanu, a mimo wszystko zależy nam na tym, aby wyglądało ono po prostu dobrze.

Nie każdy ma czas na to, aby poddawać swoje auto pełnemu detailingowi, czyli dekontaminacji, woskowaniu i polerowaniu. Natomiast quick detailer stanowi świetny zamiennik dla takich długich procesów i również daje bardzo dobre efekty. Przywraca karoserii blask oraz kolor, przy niewielkim nakładzie finansowym.

Daje on zauważalny i dość szybki efekt. Jak działa? Między innymi przyciemnia kolor karoserii, nadaje jej pełen połysk, ale również i wypełnia drobne rysy. Poza tym wyróżnia go również hydrofobowe działanie. Ułatwia spływanie wody z powierzchni auta co można dostrzec między innymi po deszczu czy też nawet w trakcie mycia auta.

Warstwa jaką stanowi quick detailer, skutecznie zabezpiecza karoserię przed osadzaniem się kurzu, błota czy też kropel deszczu. Ułatwia również każde kolejne mycie. Poza tym lakier jest również dobre chroniony przed metalicznymi cząsteczkami, wżerami z owadów, asfaltu itp. 

czyszczenie felg

Akcesoria, które przydadzą się w czasie korzystania z quick detailera

Nakładanie quick detailera nie jest trudne, ani skomplikowane. Można wykorzystać do tego podstawowe akcesoria, które najczęściej posiadamy w domu. Na samym początku nim środek zostanie w ogóle zastosowany, konieczne jest umycie auta. Należy dobrze obmyć je wodą, najlepiej z myjki ciśnieniowej. Później natomiast zacząć myć karoserię ręcznie. Dzięki temu pozbędziemy się brudu, który mógł zostać na karoserii już po jej opłukaniu. Każda drobinka piasku powinna zostać usunięta ponieważ podczas nakładania środka, można wetrzeć ją w lakier i tym samym dokonać niestety zarysowań.

Po umyciu auto powinno zostać starannie osuszone. Warto użyć do tego porządnego ręcznika z mikrofibry. Później można już natomiast przejść do nakładania środka. Miejsce wykonywania pracy powinno być zacienione, wówczas preparat nie będzie się rozmazywał, ani zbyt szybko wysychał.   Preparat w gruncie rzeczy można nakładać bezpośrednio na karoserię samochodu, ale lepiej jest korzystać mimo wszystko ze ściereczki z mikrofibry. Powinno się go nakładać elementami, na samym początku wybierając jedną partię. Dzięki temu nie dojdzie do zaschnięcia środka i różnic w poszczególnych strefach. Później cały środek trzeba dodatkowo przetrzeć drugą ściereczką z mikrofibry, żeby wyeliminować wszelkie smugi. Tak naprawdę oprócz samego preparatu i ścierek z mikrofibry, nie ma żadnych innych akcesoriów, które są niezbędne do wykonania tej pracy.

Jak wybrać najlepszy quick detailer, który faktycznie zupełnie odmieni wygląd naszego samochodu? Tego typu produkt można zakupić na rynku już za około 25 złotych. Nie jest to wysoka kwota jeśli mowa o efekcie, który naprawdę może mile nas zaskoczyć. Jednak im lepszej jakości środek, tym lepszy będzie również efekt końcowy. Warto zatem przyjrzeć się rankingowi, który dokładnie pokazuje, jakie produkty z tej kategorii są najbardziej godne naszej uwagi: https://detailingobsessed.pl/. Dzięki temu wybierzemy bardziej świadomie. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie środki do czyszczenia tapicerki...

Tapicerki meblowe znajdują się praktycznie w każdym polskim domu. Meble wypoczynkowe...

Kiedy niezbędne jest polerowanie samochodu?

Polerowanie karoserii należy przeprowadzać regularnie. Kompetentne, profesjonalne polerowanie...

Jak przebiega profesjonalne pranie foteli...

Fotele, kanapy oraz inne meble tapicerowane to Twoja wizytówka. Jeżeli jesteś...