Polecamy

Glinka Detailingowa

Co daje glinka do lakieru? Jak jej używać?

Kosmetyki samochodowe

Jak przebiega profesjonalne pranie foteli tapicerowanych?

Fotele, kanapy oraz inne meble tapicerowane to Twoja wizytówka. Jeżeli jesteś przedsiębiorcom, musisz na każdym etapie imponować swoim klientom. Powinni oni czuć, że jesteś odpowiednią osobą do współpracy. Nie uda Ci się osiągnąć takiego efektu, jeżeli podczas spotkania Twój rozmówca zauważy, że meble w Twoim biurze są brudne.

Jeżeli jesteś gospodarzem swojego domu, to musisz zadbać o dobro swoich domowników. Na domową atmosferę składa się naprawdę wiele czynników. Jednym z nich jest czystość. Niezależnie od tego, czy mieszkasz sami i wyłącznie przyjmujesz gości, czy masz własną rodzinę, każda osoba, która spędza czas w Twoim domu, powinna czuć się swobodnie. Idealne warunki do odpoczynku są ściśle połączone z higieną wnętrza. Czyszczenie foteli oraz innych mebli jest bardzo pracochłonne, na szczęście możesz to zadanie oddelegować.

Czyszczenie foteli realizowane przez profesjonalną firmę

Jeżeli bazujesz wyłącznie na samodzielnym pielęgnowaniu tapicerki meblowej, musisz to robić znacznie częściej, niż ma to miejsce w przypadku fachowego prania. Wystarczy, że zamówisz specjalistyczne czyszczenie foteli lub innych mebli tapicerowanych jeden raz w ciągu roku. To wystarczająca częstotliwość do utrzymania pozytywnych efektów pielęgnacji. Sprawdź naczym dokładnie polega pranie kanap i tapicerki w dzielnicy Włochy: https://edompranie.pl/pranie-tapicerki-kanapy-wlochy/

Są jednak przypadki, w których powinieneś zwiększyć częstotliwość do dwóch razów w ciągu roku. Przede wszystkim mowa o alergikach, są oni narażeni na wiele nieprzyjemności z powodu obcowania a alergenem, z tego powodu dbanie o higienę wnętrza jest konieczne. Również przedsiębiorcy, którzy zarządzają biurami, mogą zwiększyć częstotliwość. Wynika to z tego, że tkaniny narażone są na częstsze oraz bardziej intensywne eksploatowanie.

Kolejnym przykładem osób, które szczególnie powinny zwracać uwagę na czystość, są właściciele zwierząt domowych. Psy oraz koty to cudowni towarzysze. Potrafią wprowadzić życie do domu lub mieszkania. Niestety są to również zwierzęta, które pozostawiają sporą ilość sierści po mieszkaniu. Wnika ona w strukturę tkanin, przez co meble tapicerowane mogą szybciej się przecierać. Fachowe pranie foteli pozwoli Ci wyeliminować ten problem i zachować meble w dobrym stanie na znacznie dłużej.

Ostatnią już grupą ludzi, którzy powinni zastanowić się nad przyjęciem bardziej rygorystycznego podejścia do higieny wnętrza, są rodzice, szczególnie ci, którzy mają małe dzieci. Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby dziecko rozwijało się zdrowo. Do tego konieczne są odpowiednie warunki. Wszystkie wykładziny mogą stać się siedliskiem niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów, które mogą stanowić zagrożenie.

Najlepszym sezonem na przeprowadzanie prania jest okres wiosenno-letni, ponieważ właśnie wtedy panują wyższe temperatury. Znacznie skracają one czas, który jest potrzebny do całkowitego wyschnięcia tkaniny. Innym dobrym terminem na przeprowadzenie takiego procesu jest okres przedświąteczny, pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu, który możesz spędzić ze swoimi bliskimi.

Kolejne etapy prania foteli tapicerowanych

Proces prania foteli metodę ekstrakcyjną składa się z trzech podstawowych elementów. Każdy z nich jest równie istotny, należy jednak pamiętać o tym, że koniecznym łącznikiem pomiędzy wszystkimi fazami pracy jest wiedza odpowiednio wyszkolonego pracownika. Bez tego można wyrządzić szkody tkaninie. Oto w jaki sposób wygląda czyszczenie:

  1. Na sam początek pracownik rozpoznaje materiał oraz dobiera odpowiednią metodę pracy. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, to zabezpiecza pomieszczenie przed ewentualnym ochlapaniem, a następnie przystępuje do pracy. Zaczyna od dokładnego odkurzenia całej powierzchni tapicerki.
  2. Odplamianie jest sposobem na pozbycie się uciążliwych plam. Jeżeli zachodzi taka konieczność, pracownik dobiera odpowiedni odplamiacz, a następnie nanosi go wyłącznie na powierzchnię plamy.
  3. Zasadnicze pranie polega na rozprowadzeniu odpowiedniego środka piorącego. Wnika on w głębokie warstwy tkaniny i rozpuszcza zalegający tam brud. Następnie rozpuszczone zanieczyszczenia zostają usunięte przy pomocy ekstraktora ciśnieniowego. W ten sposób uzyskuje się wiele pozytywnych efektów.

Najczęściej wymieniane zalety fachowego czyszczenia foteli oraz tapicerki meblowej to:

  • Czyste meble, które wyglądają znacznie lepiej niż przed procesem prania. Kolory wydają się bardziej żywe, a materiał znów staje się miękki i przyjemny w dotyku.
  • Profesjonalne pranie tapicerki pozwala pozbyć się niechcianego, nieprzyjemnego zapachu. Na jego miejsce pojawia się przyjemny zapach, który kojarzy się z nowością.
  • Proces czyszczenia umożliwia pozbycia się wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, które mają negatywny wpływ na nasze życie.
  • Zaawansowane środki czystości gwarantują efekt długotrwałej ochrony, dzięki czemu Twoje meble wykazują większą odporność na działanie promieniowania UV.
  • Odpowiednia pielęgnacja mebli pozwala zachować je na znacznie dłużej. Dzięki temu nie musisz często wymieniać mebli wypoczynkowych, jest to nie tylko oszczędne, ale również ekologiczne rozwiązanie.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie środki do czyszczenia tapicerki...

Tapicerki meblowe znajdują się praktycznie w każdym polskim domu. Meble wypoczynkowe...

Kiedy niezbędne jest polerowanie samochodu?

Polerowanie karoserii należy przeprowadzać regularnie. Kompetentne, profesjonalne polerowanie...

Jeden środek, wiele zastosowań. Quick detailer...

Czym jest quick detailer? Jest to nic innego jak środek kosmetyczny, dzięki któremu można z...