Polecamy

Car Detailing - przewodnik dla początkujących

Przyszłość technologii motoryzacyjnej i samochodowej - samochody...

Zadbany samochód to nie tylko czysta karoseria i wnętrze, ale również przyjemny zapach w środku. Jeśli auto ma nam służyć do przyjemnego spędzania czasu podczas pokonywania drogi do pracy, czy w dłuższych trasach, to w jego wnętrzu musi panować miły aromat. Jakie zapachy samochodowe sprawdzają się najlepiej i są trwałe?

Zapachy samochodowe - jakie warto wybierać?

Wybór zapachów samochodowych jest trudniejszy niż kiedykolwiek. Nie tylko musimy zastanowić się nad samym zapachem (a jest ich do prawdy mnóstwo), ale także nad tym, w jakiej formie będzie dystrybuowany - może to być aerozol, zawieszka, wosk czy wkładany do wylotu wentylacji dyfuzor. 

W pierwszej kolejności zastanówmy się nad samym zapachem, ponieważ to wbrew pozorom nie taka błaha kwestia. Wśród najpopularniejszych zapachów z pewnością należy wymienić wiśnię, wanilię, owoce cytrusowe, zielone jabłuszko, mango, gumę balonową i wiele wiele innych aromatycznych mieszanek. Nie każdy z nas lubi wszystkie z wymienionych zapachów, dlatego tak istotne jest zastanowienie się, jakie zapachy samochodowe będą sprawiały, że naprawdę będziemy mieli ochotę przebywać w jego wnętrzu, a jakie będą nas drażniły. Nie warto "przymykać oka" na lekko irytujące aromaty - w czasie dłuższej podróży z pewnością będą na nas oddziaływały negatywnie. 

Najtrwalsze zapachy samochodowe - w jakiej formie?

Profesjonalne zapachy samochodowe używane przez osoby zajmujące się Autodetalingiem są oferowane najczęściej w formie aerozolu. Są to tzw. perfumy samochodowe, których używanie nie wymaga zawieszania ani umieszczania w samochodzie żadnych dodatkowych elementów, a jedyne, co musimy robić, to systematycznie spryskiwać nim wnętrze pojazdu - w zależności od rodzaju zapachu trzeba powtarzać taki zabieg co 2-3 dni, lub co tydzień, lub dwa. Nic dziwnego, że profesjonaliści zajmujący się sprzątaniem samochodów najchętniej wykorzystują właśnie zapachy w aerozolach do odświeżania wnętrza samochodów. 

Bez wątpienia najbardziej popularną formą zapachów samochodowych w naszym kraju są zawieszki zapachowe. Chyba nie ma osoby, która nie spotkałaby się z popularnymi choinkami. Zapachy takie jak zielone jabłuszko, cytrus czy anti-tobacco na trwałe wpisały się w historię Polskiej motoryzacji. Oczywiście dzisiaj mamy do wyboru znacznie więcej rodzajów zawieszek, ich kształty i formy są nowoczesne i intrygujące. Największe zalety zawieszek to niskie ceny i niewielkie rozmiary, ale z drugiej strony stopniowo stają się one coraz mniej wyczuwalne - ich zużycie następuje liniowo, co jest ich największą wadą. 

Jeszcze inną formą, w jakiej dystrybuowane są zapachy samochodowe, są zawieszane na wylotach klatek nawiewu dyfuzory. Bardzo często zawierają one w sobie zbiorniczek z płynem, który stopniowo odparowując, oddają swój zapach. Dzięki temu przez cały okres użytkowania zapewniają tak samo intensywny, przyjemny aromat. Nie są również przesadnie wielkie, dzięki czemu nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu samochodu. 

Opisaliśmy tylko kilka z opcji do przeanalizowania podczas wyboru profesjonalnego zapachu samochodowego. Jednak najlepsze zapachy samochodowe to takie, które będą się tobie podobały, dlatego nie forma, a dobór zapachu będzie mieć kluczowe znaczenie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Po co i jak glinkować karoserię?

Każdy posiadacz samochodu powinien zadbać o to, aby regularnie go myć, czyścić i woskować...

Glinka Detailingowa

Glinki detailingowe to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi wśród akcesoriów detailera. Są...

Ostateczny przewodnik po kosmetykach...

Aby samochód wyglądał tak dobrze, jak nowy, a nawet lepiej, potrzeba dużo ciężkiej pracy...