Polecamy

NAJWAŻNIEJSZE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE KONSERWACJI SILNIKÓW DIESLA

Cztery wskazówki, jak dbać o zawieszenie pojazdu

Zadbany samochód to nie tylko czysta karoseria i wnętrze, ale również przyjemny zapach w środku. Jeśli auto ma nam służyć do przyjemnego spędzania czasu podczas pokonywania drogi do pracy, czy w dłuższych trasach, to w jego wnętrzu musi panować miły aromat. Jakie zapachy samochodowe sprawdzają się najlepiej i są trwałe?

Zapachy samochodowe - jakie warto wybierać?

Wybór zapachów samochodowych jest trudniejszy niż kiedykolwiek. Nie tylko musimy zastanowić się nad samym zapachem (a jest ich do prawdy mnóstwo), ale także nad tym, w jakiej formie będzie dystrybuowany - może to być aerozol, zawieszka, wosk czy wkładany do wylotu wentylacji dyfuzor. 

W pierwszej kolejności zastanówmy się nad samym zapachem, ponieważ to wbrew pozorom nie taka błaha kwestia. Wśród najpopularniejszych zapachów z pewnością należy wymienić wiśnię, wanilię, owoce cytrusowe, zielone jabłuszko, mango, gumę balonową i wiele wiele innych aromatycznych mieszanek. Nie każdy z nas lubi wszystkie z wymienionych zapachów, dlatego tak istotne jest zastanowienie się, jakie zapachy samochodowe będą sprawiały, że naprawdę będziemy mieli ochotę przebywać w jego wnętrzu, a jakie będą nas drażniły. Nie warto "przymykać oka" na lekko irytujące aromaty - w czasie dłuższej podróży z pewnością będą na nas oddziaływały negatywnie. 

Najtrwalsze zapachy samochodowe - w jakiej formie?

Profesjonalne zapachy samochodowe używane przez osoby zajmujące się Autodetalingiem są oferowane najczęściej w formie aerozolu. Są to tzw. perfumy samochodowe, których używanie nie wymaga zawieszania ani umieszczania w samochodzie żadnych dodatkowych elementów, a jedyne, co musimy robić, to systematycznie spryskiwać nim wnętrze pojazdu - w zależności od rodzaju zapachu trzeba powtarzać taki zabieg co 2-3 dni, lub co tydzień, lub dwa. Nic dziwnego, że profesjonaliści zajmujący się sprzątaniem samochodów najchętniej wykorzystują właśnie zapachy w aerozolach do odświeżania wnętrza samochodów. 

Bez wątpienia najbardziej popularną formą zapachów samochodowych w naszym kraju są zawieszki zapachowe. Chyba nie ma osoby, która nie spotkałaby się z popularnymi choinkami. Zapachy takie jak zielone jabłuszko, cytrus czy anti-tobacco na trwałe wpisały się w historię Polskiej motoryzacji. Oczywiście dzisiaj mamy do wyboru znacznie więcej rodzajów zawieszek, ich kształty i formy są nowoczesne i intrygujące. Największe zalety zawieszek to niskie ceny i niewielkie rozmiary, ale z drugiej strony stopniowo stają się one coraz mniej wyczuwalne - ich zużycie następuje liniowo, co jest ich największą wadą. 

Jeszcze inną formą, w jakiej dystrybuowane są zapachy samochodowe, są zawieszane na wylotach klatek nawiewu dyfuzory. Bardzo często zawierają one w sobie zbiorniczek z płynem, który stopniowo odparowując, oddają swój zapach. Dzięki temu przez cały okres użytkowania zapewniają tak samo intensywny, przyjemny aromat. Nie są również przesadnie wielkie, dzięki czemu nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu samochodu. 

Opisaliśmy tylko kilka z opcji do przeanalizowania podczas wyboru profesjonalnego zapachu samochodowego. Jednak najlepsze zapachy samochodowe to takie, które będą się tobie podobały, dlatego nie forma, a dobór zapachu będzie mieć kluczowe znaczenie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie środki do czyszczenia tapicerki...

Tapicerki meblowe znajdują się praktycznie w każdym polskim domu. Meble wypoczynkowe...

Kiedy niezbędne jest polerowanie samochodu?

Polerowanie karoserii należy przeprowadzać regularnie. Kompetentne, profesjonalne polerowanie...

Jak przebiega profesjonalne pranie foteli...

Fotele, kanapy oraz inne meble tapicerowane to Twoja wizytówka. Jeżeli jesteś...