Polecamy

Czy na Tesli Model 3 możesz grać w sloty? CasinoEuro to sprawdziło!

Cztery wskazówki, jak dbać o zawieszenie pojazdu

Samochody

Co zrobić w przypadku zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy?

Zaniżone odszkodowanie z OC zyskuje niemalże masowy charakter. Coraz częściej i głośniej się mówi o tym, w jaki sposób zaczynają działać towarzystwa ubezpieczeniowe. Wypracowali już nawet powszechnie znane praktyki, które pozwalają im na legalne wypłacanie o wiele za niskich kwot z ubezpieczenia. Każda osoba poszkodowana powinna zdawać sobie sprawę, że to w jej gestii znajduje się walka o większe pieniądze, które naprawdę umożliwią pokrycie strat. Przedstawiamy, co należy zrobić, aby nie zaliczyć się do grona osób, które straciły w batalii z firmą ubezpieczeniową. 

3 rzeczy, które należy zrobić, żeby ubiegać się o wyższe odszkodowanie z OC

Każda osoba, która została poszkodowana i przysługuje jej należne odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego powinna zdawać sobie sprawę z trzech istotnych kwestii, które mogą wpłynąć realnie na wartość uzyskanego odszkodowania. Niestety, ale to właśnie w interesie poszkodowanego jest, aby suma odszkodowania umożliwiła pokrycie poniesionych strat. 

Zbierz dowody

Po stłuczce lub kolizji warto wykonać pierwsze zdjęcia, które dokumentują uszkodzenia pojazdu. Ich posiadanie może okazać się bardzo przydatne w toku postępowania. Kolejnym obowiązkiem osoby poszkodowanej jest posiadanie dokumentów, które bardzo dokładnie obrazują poniesione straty. Warto zbierać wszystkie faktury, paragony i inne dokumenty, które wpływają na ustalenie wartości kosztów poniesionych z uwagi na udział w wypadku. 

Posiadanie dowodów wpływa na wartość odszkodowania, dlatego nie można bagatelizować ich gromadzenia. Zebrane dokumenty będą świadczyły na korzyść poszkodowanego, zarówno podczas rozmów z towarzystwem ubezpieczeniowym jak i w razie ewentualnej rozprawy sądowej. 

kobieta dzwoniąca przez telefon na tle wypadku samochodowego

Skonsultuj się z firmą odszkodowawczą

Pojedynek firmy ubezpieczeniowej z osobą niezaznajomioną w przepisach prawnych jest bardzo nierówny. Istnieje cały szereg przepisów i luk prawnych, o których przeciętny człowiek nie posiada bladego pojęcia. Właśnie w ten sposób wiele firm ubezpieczeniowych odnosi największe korzyści. Ich głównym interesem jest wypłacenie jak najniższego odszkodowania. Z uwagi na prostą kalkulację, nie opłaca im się, aby odszkodowanie zawsze odzwierciedlało rzeczywistą wartość poniesionych strat. To osoba poszkodowana musi dochodzić swoich praw, a droga do ich realnienia bywa bardzo kręta i wyboista. Najlepszą możliwością jest wybór firmy odszkodowawczej, która posiada wieloletnie doświadczenie i skrupulatną wiedzę. Lata praktyki pozwoliły zaznajomić się dogłębnie ze sposobem działania firm ubezpieczeniowych, co umożliwia znaczące skrócenie prowadzonych konwersacji. Firmy odszkodowawcze są doskonale zaznajomione z możliwościami, które przysługują poszkodowanym, dlatego wiedzą co mogą zyskać podczas wykonywania kolejnych kroków prawnych. Stąd też istotne jest, aby zawsze wybierać firmę odszkodowawczą, która posiada świadomość powodu swojej działalności. To właśnie takie jednostki potrafią wytoczyć najcięższe działa, co przekłada się bezpośrednio na wartość wypłaconego odszkodowania. Nawet po przekazaniu prowizji dla firmy, wartość odszkodowania może przewyższyć posiadane oczekiwania. 

Przedstawienie i skonsultowanie swojego przypadku zazwyczaj opiera się w ramach bezpłatnych konsultacji, co jest równoznaczne z brakiem ponoszonych kosztów przez zainteresowanego. 

Nie zgadzaj się na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym

Wystosowanie ugody ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego ma za zadanie ochronić wyłącznie jego interesy. W rezultacie zawarcie ugody jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Podpisanie ugody wiąże się ze zrzeczeniem się praw do podejmowania dalszych roszczeń. Choć pieniądze można uzyskać o wiele szybciej, to zamyka to drogę do dalszych negocjacji. Poszkodowany nie musi godzić się z kwotami zaproponowanymi przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Uchylenie się od zawartej ugody możliwe jest tylko poprzez udowodnienie, że została zawarta na skutek błędu, dlatego nie można jej podważyć, kiedy okaże się, że kwota nie wystarcza na pokrycie strat. Zawarcie ugody może być możliwe tylko w sytuacji, gdy kwota zaspokaja roszczenia. W odwrotnej sytuacji, warto skonsultować się z firmą odszkodowawczą, która doradzi, co należy zrobić dalej.

Dowiedz się więcej na https://odszkodowaniewypadkowe.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Najbardziej przestronne nowe samochody w nadwoziu...

Samochody kombi są popularnym wyborem, niezależnie od najnowszych trendów i mody na nowe i...

Czy na Tesli Model 3 możesz grać w sloty?...

Elon Musk podczas tworzenia Tesli prawdopodobnie przetestował wszystko, co można sobie...

Jaki uchwyt do samochodu wybrać?

Smartfon w samochodzie wykorzystać można jako nawigację czy urządzenie do odtwarzania...