Polecamy

Ford Explorer 2020 - ocena

Przyszłość technologii motoryzacyjnej i samochodowej - samochody...

Samochody

Najbardziej przestronne nowe samochody w nadwoziu kombi

Samochody kombi są popularnym wyborem, niezależnie od najnowszych trendów i mody na nowe i używane samochody. Wiele osób uważa ten typ nadwozia za bardzo uniwersalny. Jego rozmiar idzie w parze z dużą ilością przestrzeni ładunkowej i często dobrymi osiągami.

Historia samochodów kombi w pigułce

Pierwsze samochody, które możemy nazwać protoplastami kombi powstawały w latach 20. i 30. ubiegłego wieku. Pierwszy raz, kiedy możemy mówić o takiej specyfikacji samochodu to rok 1935, kiedy na rynku pojawił się Chevrolet Suburban. Znany jest on również jako wagon, co jest bardzo popularną nazwą w Ameryce Północnej.

Największy rozkwit kombi przeżywały w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Udało im się jednak obronić na rynku w późniejszych latach i nie zostały wyparte przez inne popularne typy samochodów. Samochody typu kombi są pierwszym wyborem klientów na całym świecie. Dotyczy to również Polski, która ma bardzo silny rynek tych pojazdów.

Samochód kombi - charakterystyka

Samochody typu kombi są unikalne w swojej konstrukcji i nie można ich pomylić z innymi typami. Większość samochodów ma tylko trzy słupki, A, B i C, które oddzielają różne części. Kombi są często wyposażone w słupek D, który usztywnia i zwiększa przestrzeń ładunkową.

Samochody kombi mogą mieć do trzech par szyb bocznych. Niektóre modele mogą pomieścić do siedmiu pasażerów, ale czasami jest to tylko kwestia estetyki.

Samochody kombi w leasingu występują w wielu formach, ale te o wysokich osiągach są najbardziej popularne. Specjalistą w tej dziedzinie jest Audi - usportowione wersje ich flagowego w nadwoziu kombi o nazwie Avants firmy z Ingolstadt robią furorę w motoryzacyjnym świecie. Sportowe kombi charakteryzują się ponadczasowym wyglądem, wszechstronnością i świetnymi osiągami. Jakie są jednak główne zalety tych konstrukcji?

Samochód Skoda

Samochody kombi - zalety

Kombi są niezwykle wszechstronne i jest to ich największa przewaga nad rywalami. Wnętrze jest przestronne, podobnie jak w hatchbackach. Przestrzeń ładunkowa jest jednak ogromna. Dzięki temu w kombi możemy nie tylko czuć się komfortowo, ale także przewozić duże przedmioty, takie jak meble czy sprzęt AGD.

Zużycie paliwa nie zawsze koreluje z większą przestrzenią. Starsze kombi mogą mieć problem z nadmiernym zużyciem paliwa. Jednak nowsze samochody nie różnią się pod tym względem od SUV-ów, cross-overów czy sedanów. Samochody kombi są często wyposażone w silniki, które podczas długich podróży czują się jak ryba w wodzie. Pozwala to na bardzo ekonomiczne podróżowanie z prędkościami autostradowymi.

Samochody kombi - wady

Nie sposób nie wspomnieć o kilku wadach samochodów kombi. Większa pojemność bagażnika często idzie w parze z wyższą ceną. Samochody te mają bardzo specyficzny wygląd, więc jeśli szukasz czegoś, co będzie świetnie wyglądać na ulicy, możesz mieć ograniczony wybór.

Najbardziej przestronne samochody kombi

Najpopularniejszymi samochodami typu kombi i najbardziej przestronnymi nie są auta niemieckie, ale pojazdy od naszego południowego sąsiada. Skoda Octavia i Skoda Fabia są na szczycie sprzedaży samochodów kombi, co dla wielu jest zaskakujące. Tuż za nimi plasują się Volkswagen Golf, Ford Focus i Opel Astra.

Na kolejnych dwóch miejscach znalazły się zarówno klasyczne modele Polaków (Volkswagen Passat i Toyota Corolla), jak i nowsze modele, które w ostatnim czasie zyskały na popularności (Kia Ceed i Dacia Logan).

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Co zrobić w przypadku zaniżonego odszkodowania...

Zaniżone odszkodowanie z OC zyskuje niemalże masowy charakter. Coraz częściej i głośniej się...

Czy na Tesli Model 3 możesz grać w sloty?...

Elon Musk podczas tworzenia Tesli prawdopodobnie przetestował wszystko, co można sobie...

Jaki uchwyt do samochodu wybrać?

Smartfon w samochodzie wykorzystać można jako nawigację czy urządzenie do odtwarzania...