Polecamy

Jak usunąć nagromadzony na wlotach węgiel?

Top 5 felg na rynku wtórnym

Samochody

6 powodów, dla których warto kupić samochód za gotówkę i uniknąć kredytów samochodowych

Czy Amerykanie za bardzo kochają swoje samochody? Nawet jako kochanek samochodów, twierdzę, że tak. Nie ma innego wytłumaczenia dla naszego zachowania. Większość z nas, którzy nie rozważyliby finansowania zakupu mebli lub urządzeń, bez zastanowienia zaciągnie pożyczkę na sfinansowanie swoich pojazdów.

Za każdym razem, gdy wypełniam aplikację, która pyta o finanse mojej rodziny, zawsze jest sekcja, która pyta, ile wynosi moja opłata za samochód. Odkąd kupiłem swój pierwszy samochód, moja odpowiedź zawsze była taka sama: zero. Jednak zawsze widzę, jak przyjaciele i współpracownicy jeżdżący nowymi samochodami chwalą się wspaniałymi warunkami, jakie dostali na finansowanie. Jak widać, wielkie finansowanie jest zawsze iluzją i właściwie nigdy nie należy pożyczać pieniędzy na zakup samochodu. Gotówka jest nadal królem, jeśli chodzi o zakup samochodu.

Powody, dla których warto kupić samochód za gotówkę

1. Finansowanie prowadzi do utraty rabatów
Producenci samochodów uwielbiają przyciągać klientów ofertami finansowania, które brzmią spektakularnie. Jedno- lub dwuprocentowe APR-y są popularne, a oferty zerowe są czasami nawet opcją. Jedyną rzeczą, o której wiele osób zapomina, jest to, że wszystkie te oferty są dostępne za wyższą cenę. Przeczytaj drobny druk, a najprawdopodobniej zobaczysz, że kupującym, którzy odmówią finansowania, oferowany jest rabat. Ale nawet w przypadkach, gdy nie jest to wyraźnie wymienione, zawsze będziesz w lepszej pozycji do wykorzystania skutecznych strategii negocjacyjnych, gdy przyniesiesz gotówkę do stołu.

2. Pożyczki automatyczne nie podlegają odliczeniu od podatku
Hipoteka na główny dom i pożyczka studencka mogą być bardzo korzystne, ponieważ można odliczyć odsetki od dochodu i zapłacić podatek od zmniejszonej kwoty. Nie ma jednak takiego odliczenia od podatku od kredytów samochodowych.

3. Pożyczki samochodowe będą do góry nogami przez większość czasu
Wszyscy wiemy, jak samochód amortyzuje się o tysiące dolarów w momencie, gdy się go wyrzuca z parkingu. Od tego momentu jest o wiele bardziej prawdopodobne, że jesteś winien więcej na samochód, niż jest wart. Bycie do góry nogami na kredyt samochodowy jest pod wieloma względami tak samo złe jak bycie do góry nogami na kredyt hipoteczny na dom. W obu sytuacjach płacisz za coś więcej, niż jest to warte. I choć dom może pewnego dnia zwiększyć swoją wartość, nie można tego powiedzieć o większości samochodów jeżdżących dziś po drogach.

4. Płacenie odsetek może uszczuplić Twoje finanse
Podczas gdy większość ludzi po prostu zakłada, że będzie dokonywać płatności za samochód co miesiąc, wyobraź sobie, co mógłbyś zrobić, gdybyś nigdy nie miał takiego obowiązku. Można by zaoszczędzić na emeryturę, pozwolić sobie na większy dom lub po prostu zwiększyć swoje wydatki uznaniowe. Nie zapominaj, że kiedy dokonujesz płatności za samochód, płacisz odsetki. Zamiast tego, dlaczego nie zaoszczędzić pieniędzy, aby kupić nowy samochód za gotówkę i jednocześnie zarabiać odsetki?

5. A Car Payment Eats Away at Your Safety Net
Ponieważ oboje z żoną jesteśmy właścicielami naszych samochodów, mamy mniej wydatków miesięcznych. Jeśli stracimy nasze dochody, nasza siatka bezpieczeństwa będzie trwała dłużej niż w przeciwnym razie. W rzeczywistości, kiedy wyobrażam sobie scenariusz dnia sądu ostatecznego, w którym jestem bez pracy przez dłuższy okres czasu, mogę nawet sprzedać swój samochód i przeznaczyć dochód na finansowe przetrwanie mojej rodziny. Z kredytem samochodowym lub opłatą leasingową, byłbym w znacznie trudniejszej sytuacji finansowej.

6. Pożyczki samochodowe maskują rzeczywisty koszt Twojego pojazdu
Kupno samochodu za gotówkę i sprzedanie go po latach naprawdę pozwala zrozumieć, jak samochód się amortyzuje. Ale kiedy finansujesz zakup, staje się to mniej widoczne. Jeśli jesteś jak większość ludzi, kiedy samochód jest spłacany, będziesz go wymienić jako zaliczkę na następny pojazd i rozpocząć cykl od nowa. To sprawia, że trudniej jest spojrzeć na zakup samochodu na to, co faktycznie było: jedną z najdroższych rzeczy, jakie kiedykolwiek kupiłeś, że następnie stracił ogromną wartość w czasie, gdy byłeś jego właścicielem.

Jak uniknąć pożyczki samochodowej?

Po pierwsze, musisz zrezygnować z konieczności jazdy najnowszym i najwspanialszym pojazdem, nawet jeśli mieszkasz w tak obrazowym mieście jak Los Angeles. Samochód to tylko narzędzie do przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego. Szczerze mówiąc, jest to po prostu kolejna rzecz, którą posiadasz i nie warto się zadłużać.

Następnie trzeba zdać sobie sprawę, że istnieje wiele naprawdę zabawnych, niezawodnych i bezpiecznych samochodów używanych dostępnych za znacznie mniej niż można by przypuszczać. Nawet jeśli kochasz samochody, to i tak prawdopodobnie jest coś, z czym możesz żyć w prawie każdym przedziale cenowym, na który możesz sobie pozwolić w gotówce.

Jeśli nie masz wystarczająco dużo gotówki, aby dokonać zakupu, bądź cierpliwy. Oszczędzaj więcej pieniędzy szybciej, poświęcając małe luksusy, takie jak jedzenie kilka razy w tygodniu. Dodatkowo, podejmuj pracę w niepełnym wymiarze godzin z domu, aby uzupełnić dochody z pracy na pełen etat. Zrób budżet i plan. Kiedy już zaoszczędzisz wystarczająco dużo na zakupie, możesz zrezygnować z pracy na pół etatu lub wrócić do jedzenia na mieście co tydzień, jeśli chcesz. Ale ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, to uszczuplić jajko w gnieździe, aby kupić samochód za gotówkę.

Aby znaleźć niedrogi samochód w ramach swoich możliwości, być może trzeba będzie nieco obniżyć swoje oczekiwania lub rozważyć opcję zakupu używanego samochodu.

Przejście z pożyczki samochodowej na spłatę gotówki

Wiele osób będzie musiało spłacić swoją dotychczasową pożyczkę, zanim zacznie oszczędzać na następny samochód. Kiedy już posiadasz swój samochód od razu, świetną strategią jest oszczędzanie pieniędzy, które w przeciwnym razie zostałyby wydane na zapłatę za następny zakup samochodu. Kiedy przychodzi czas na sprzedaż samochodu, można następnie dodać swoje oszczędności do wartości istniejącego pojazdu i zacząć szukać samochodu w tym przedziale cenowym.

Dobra wiadomość jest taka, że wraz z wiekiem samochodów, amortyzacja spada, zwłaszcza jeśli samochód jest dobrze utrzymany. Innymi słowy, nie tracisz wiele na wartości, utrzymując samochód dłużej, i możesz w tym czasie znacząco wyłożyć swoje oszczędności. W ten sposób, można sobie pozwolić na więcej samochodów, jeśli chodzi o czas, aby go wymienić.

Słowo końcowe

Być może dostałeś się do cyklu pożyczek samochodowych, ponieważ początkowo nie mógłeś zapłacić gotówką i potrzebowałeś transportu. Ale musisz wyrwać się z tego nawyku. Oszczędzanie na dużych zakupach, a następnie płacenie za nie gotówką jest nie tylko mądrym posunięciem finansowym, ale niesie ze sobą pewną dumę z własności i świadomości wartości pieniądza.

Nie ma racjonalnego wytłumaczenia, dlaczego ludzie, którzy mogą zaoszczędzić pieniądze, chętnie pożyczaliby pieniądze na zakup samochodu. Ich decyzja jest często nieświadoma lub czysto emocjonalna. Jednak emocje i brak informacji nie kierują trafnymi decyzjami finansowymi, zwłaszcza w przypadku dużych zakupów. Dokonując kilku korekt w swoich wydatkach lub nawykach oszczędnościowych, lub swojej postawy wobec tego, jakiego samochodu potrzebujesz, możesz ostatecznie uwolnić się od niekończącego się cyklu płatności za samochód.

Czy planujesz kupić swój następny samochód całkowicie za gotówkę? Dlaczego lub dlaczego nie?

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Najbardziej przestronne nowe samochody w nadwoziu...

Samochody kombi są popularnym wyborem, niezależnie od najnowszych trendów i mody na nowe i...

Co zrobić w przypadku zaniżonego odszkodowania...

Zaniżone odszkodowanie z OC zyskuje niemalże masowy charakter. Coraz częściej i głośniej się...

Czy na Tesli Model 3 możesz grać w sloty?...

Elon Musk podczas tworzenia Tesli prawdopodobnie przetestował wszystko, co można sobie...