Polecamy

Jak wybrać wygodny uchwyt magnetyczny do telefonu do samochodu –...

Zapachy samochodowe

Car tuning

Renowacja skórzanych foteli samochodowych

Porady dotyczące naprawy skóry

Potrzebny będzie zestaw do naprawy skóry, taki jak ten opisany poniżej. Zawiera on żywiczne farby, które stwardnieją do powłoki akrylowej. Zawiera on również miseczkę do mieszania oraz zestaw próbek skóry o różnych stopniach ziarnistości. Użyj zestawu naprawczego do skóry DIY, aby naprawić pęknięcia i rozdarcia w fotelikach samochodowych i zaoszczędzić fortunę! Jeśli skóra jest w dobrym stanie i właśnie uległa odbarwieniu, można ją łatwo naprawić za pomocą pasty do skóry, takiej jak ta używana na butach. Upewnij się, że dokładnie ją wytrzeć, w przeciwnym razie zabrudzi ci ubranie, gdy na nim usiądziesz. Jeśli istnieje rozdwojenie w powierzchni skóry, jak to, co zwykle dzieje się na szwach i obszarach częstego noszenia i rozrywania skóry zestaw farby naprawczej działa dobrze. Zapewnia on nową skórę i wypełnia obszar brakującej skóry. Jeśli skóra jest rozdarta, trzeba będzie ją naprawić przyklejając łatę z tyłu skóry, tworząc dobre podłoże do nałożenia żywicy zestawu naprawczego na*. Dopasowanie koloru jest dość trudne do uzyskania. Trzeba będzie najpierw poćwiczyć. Skórzane płyny naprawcze wyglądają jaśniej, gdy są mokre i suche do ciemniejszego wykończenia. Zastosuj ciemniejszy kolor na jaśniejszy podczas mieszania. Mamy ciemnobrązową skórę w przykładzie, więc będzie używał brązowy z dodatkowym czarnym kolorem, aby go przyciemnić.

Po zmieszaniu farby, umieść niektóre na kawałku ciepłego papieru w cienkiej warstwie, aby zobaczyć, jak kolor wygląda po wyschnięciu. Nie zostawiaj płynu naprawczego otwartego na powietrze, gdyż w przeciwnym razie utworzy on skórę i będzie trudny do pracy. Poniżej mamy obszar do naprawy. Dość typowo narożnik siedzenia stracił zewnętrzną powłokę skóry, odsłaniając oparcie. Jeśli to pozostanie, to w końcu uformuje się łza, nie mówiąc już o pogorszeniu wyglądu siedzenia.

Płyn naprawczy musi zostać przepracowany do łzy. Wszelkie fałdy skóry będą utrzymywane w miejscu przez płyn podczas wysychania. W przypadku głębszych napraw konieczne może być utworzenie warstw, które zapewnią bezszwowe wykończenie. Bądź cierpliwy.

Kiedy płyn jest na właściwym poziomie i dopiero zaczyna się skóra nad używać ziarno skóry próbkę i wcisnąć go do naprawianego obszaru. Wytnie to ziarno skóry w nowym miejscu, pomagając mu dopasować się do niego. Wytrzyj nadmiar płynu wokół naprawianego obszaru wilgotną szmatką, uważając, aby nie przeszkadzać w naprawie.

Kiedy to wyschnie, będziesz miał praktycznie niewidoczną naprawę. Jeśli nie udało Ci się prawidłowo dobrać koloru, możesz spróbować zastosować pastę do butów lub plamę na powierzchni, aby ją wkomponować lub spróbować ponownie. *Repairing a tear is very similar only you need to provide a secure backing. Do łzy można wepchnąć mały kawałek skóry lub ciężką tkaninę. Użyj trochę kleju, aby przymocować go do tylnej części skóry i przytrzymaj go szczelnie zamkniętego, aż się połączy. Superglue nie jest bardzo skuteczny, potrzebujesz kleju z pewną elastycznością tutaj lub ryzykujesz dalsze rozdarcia w tkaninie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak wybrać wygodny uchwyt magnetyczny do...

Jestem ekspertem ds. artykułów i mam przyjemność przedstawić Ci przewodnik zakupowy dotyczący...

Klucze dynamometryczne - do czego służą i jaki...

Klucze dynamometryczne mogą być używane do dokręcania śrub i nakrętek przy użyciu...

Praca na stanowisku mechanika

Jeśli jesteś zainteresowany karierą w branży motoryzacyjnej, praca jako mechanik może być dla...