Polecamy

Jeden środek, wiele zastosowań. Quick detailer w autodetailingu

Jaki uchwyt do samochodu wybrać?

Car tuning

Porady dotyczące czyszczenia samochodów w salonie

Kluczem do sukcesu w czyszczeniu jest uniknięcie zarysowań lakieru, upewnienie się, że wszystko, co dotyka lakieru jest wolne od żwiru i jest dokładnie spłukiwane za każdym razem, gdy jest ponownie nakładane na karoserię. Jest to również powód, dla którego zaczynasz od górnej części samochodu i pracujesz do końca, aż do najbardziej żwirowych części. Większość lekkich zawirowań i zadrapań w lakierze samochodowym jest spowodowana niedbałym czyszczeniem, zazwyczaj gdy w pobliżu kół używa się ściereczki czyszczącej, która zbiera piasek, a następnie wyciera go po lakierowaniu.

Aby uzyskać połysk w salonie, wykonaj poniższe kroki. Krok 1: Opłucz i zmocz samochód (standardową wodą z kranu) - NIE UŻYWAJ GŁĘBOKOŚCI, ponieważ zbiera ona żwir, a ty będziesz pocierać go po okolicy i będzie działać jak papier ścierny.

Po usunięciu luźnego żwiru, a samochód jest mokry, reszta brudu zacznie się luzować, gdy woda dostanie się do niego. (Aby dać czas wodzie na rozpoczęcie rozpuszczania się brudu, jest to dobry moment na oczyszczenie wnętrza samochodu).

Krok 2: wnętrze samochodu: Weź chrupiące paczki, słodkie opakowania i te naklejki parkingowe. Zdejmij wyjmowane maty i odkurz je, a następnie przenieś je Hooverem do pozostałej części wnętrza samochodu. Przetrzyj deskę rozdzielczą, konsolę i cały plastik wilgotną (nie mokrą) ściereczką. (w przypadku zabrudzonych miejsc należy użyć łagodnego detergentu, ale dokładnie wytrzeć). Unikaj stosowania produktów z silikonem, ponieważ pozostawiają tłuste resztki, a ich rozpylenie na pedały może być śmiertelne. Nie należy polerować deski rozdzielczej, ponieważ może to spowodować odblaski w słoneczne dni. Plamy z dywanów i tapicerki można łatwo usunąć za pomocą wyposażenia wnętrza CAR PLAN (jest to jedyny produkt, jaki znalazłem, który może usunąć ciemne plamy tłuszczu z silnika w jasnoszarym wnętrzu). Na koniec przetrzeć parapety, szwy bagażnika (USA Trunk) (wewnętrzne kawałki widać tylko wtedy, gdy drzwi są otwarte wilgotną gąbką).

Krok 3: Wróć na zewnątrz - samochód powinien być jeszcze mokry - jeszcze jeden wąż gotowy do mycia wstępnego. Użyj czystej, miękkiej, puszystej wełnianej rękawiczki i bardzo delikatnie przetrzyj cały samochód, aby usunąć wszystkie cząsteczki grysu. (Na tym etapie nie szorować smoły ani osadów błota) Zacznij od góry samochodu i pracuj wokół niego w kółko, jak przy obieraniu pomarańczy, dzięki czemu parapety i zderzaki będą ostatnią rzeczą, której dotkniesz - są to zazwyczaj najbardziej brudne i ziarniste przedmioty.

Krok 4: Wstępne mycie. Używając wiadra z czystą (dla perfekcji użyj filtrowanej) wodą i środkiem do mycia wstępnego samochodu - wybierz coś, co nie spieni się i nie spowoduje powstania dużej ilości bąbelków. (Szampon samochodowy Autoglym jest bardzo dobry i kondycjonuje wodę, aby uniknąć smug na wykończeniu salonu). Nie używaj szamponu z wbudowaną polerką, która skutecznie uszczelnia brud i plamy pod cienką warstwą wosku i sprawia, że czyszczenie jest 100 razy trudniejsze i sprawia, że okna mylą się za każdym razem, gdy używasz wycieraczek. Aby zmiękczyć naprawdę uporczywe plamy, używaj sprayu do usuwania smoły i robaków. Krok 5: Mycie główne. Ponownie użyj wysokiej jakości szamponu samochodowego. Czas użyć nieco twardszej gąbki lub płatka do czyszczenia bawełny. Jak ostatnim razem pracuj w kółko metodą skórki pomarańczowej. W przypadku naprawdę twardych plam można użyć szamponu, ale tylko w miejscach utwardzonych farbą, takich jak parapety i dolny przedni zderzak. Chcesz uniknąć tworzenia się tych zarysowań na kółkach spowodowanych głównie złymi metodami czyszczenia lub myjniami automatycznymi.

Krok 6: Koła i opony - najpierw należy wyczyścić je szczotką, a następnie użyć twardej gąbki lub szorowarki. (Jeśli koła mają specjalne chromowane lub malowane wykończenie, wówczas obowiązują te same zasady, co w przypadku prac malarskich i należy używać wełny jagnięcej do mycia rękawic).

Krok 7: Wypłukać. Czas na trochę świeżej, czystej wody. Puszka do podlewania wypełniona wodą (ponownie w celu uzyskania perfekcyjnie przefiltrowanej wody) jest najłatwiejszą metodą wypłukania samochodu.

WSKAZÓWKA: Pracuj nad jednym panelem na raz, zaczynając od dachu, a następnie dla Brytyjczyków zrób maskę (ale jeśli w USA zrób maskę)! Użyj również dwóch wiader - jednego z czystą wodą do płukania, aby uniknąć zanieczyszczenia grysem. Krok 8: Osusz samochód za pomocą skóry zamszowej. Muszą być one lekko wilgotne, aby działały najlepiej, a ty polerujesz wodę na małe kropelki, mgiełkę i zamglenie, po czym woda znika. Większość ludzi oczekuje, że skóra zamszowa będzie działać jak ręcznik i wchłaniać wodę, ale działa ona bardziej jak pióro wycieraczki - tworząc cienką warstwę wody i pozwalając jej odparować. Cierpliwość jest kluczem. Krok 9: Szkło - za pomocą środka do czyszczenia szkła należy okrężnymi ruchami przechodzić przez okna od wewnątrz do zewnątrz. Bardzo dobre rezultaty można uzyskać przy użyciu lekko wilgotnej ściereczki z mikrofibry. NIE UŻYWAJ środka do czyszczenia szkła w domu - upewnij się, że jest to odpowiedni środek do czyszczenia szyb samochodowych. Jest to również czas na utrwalenie wiórów kamiennych (przed przejściem do etapu polerowania należy poczekać, aż lakier wyschnie). Robimy artykuł o usuwaniu wiórów kamiennych, więc sprawdź już wkrótce!

Wskazówka: Najlepszą ściereczką do szkła jest kawałek Hesji, który został wyprany na gorąco, aby usunąć kolor i skurczył się.  Przydaje się w samochodzie na zimny poranek, kiedy szyby zaparowują. Zalecamy również stosowanie ściereczek z mikrofibry do prac lakierniczych, chromu i innych powierzchni, co pozostawia wykończenie bez smug. Krok 10: Woskowanie lub polerowanie. (Poleruj tylko wtedy, gdy lakier ma drobne rysy, za każdym razem, gdy polerujesz samochód, usuwasz niewielką warstwę lakieru.

Wosk jest tylko powłoką ochronną, którą nakładasz, aby nadać wysoki połysk polerowanej farbie). Na ogół wciera się go (prostymi liniami, a nie okręgami) do lekkiego zamglenia, a następnie poleruje. Elektryczny bufor (z przypadkowym działaniem) może naprawdę skrócić czas polerowania, ale należy być ostrożnym. IE: Gdybyś używał bufora elektrycznego do czyszczenia twarzy, byłoby to szybkie, ale bolało. Lakierowanie samochodów jest również delikatne i nie powinno być stosowane uciskanie i należy używać tylko miękkich ściereczek. Użyj jednej szmatki do nałożenia lakieru, drugiej do wypolerowania, a następnie za pomocą naprawdę miękkiej szmatki wypoleruj lakier do wykończenia salonu. Dwie warstwy pasty typu "mist & buff off" są znacznie lepsze od polerowania na tyle, na ile jest to możliwe (dodatkowa warstwa jest po prostu zetarta i pozostaje mniej lśniący osad). Umyj samochód na odrzutowcu i potrzyj go. Dodaj swój lakier do litra wody i wcieraj go tylko do lakieru - nie rób okien. Umyj dżetem, aby spłukać. Następnie delikatną gąbką wcieraj samochód dookoła czystą wodą. Zgnieć spryskiwacz szyby przedniej i ustaw wycieraczki na szybko. Idź na przejażdżkę, żeby wysuszyć samochód. W ciągu 15 minut zmyj wilgotny osad lakieru irchą i połyskiem. Jakie są więc produkty BEST, które nadają salonowi blask i co polecamy? Autoglym - jest to bardzo szeroka gama produktów do czyszczenia samochodów i w naszej opinii jest to bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Szampon samochodowy

Autoglym działa bardzo dobrze i zdecydowanie zalecamy również zbadanie cudów "Pianki śnieżnej". Asortyment Autoglym jest dostępny w większości dobrych sklepów z częściami samochodowymi - szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie z linkami amazońskimi. Wosk Meguiars Tech daje doskonałe wykończenie lekko zarysowanego lakieru bez uciekania się do stosowania materiałów ściernych i jest naprawdę łatwy w aplikacji. Interior Cleaner - Car plan valet spray - w naszym teście był najlepszym dostępnym na rynku masowym produktem na rynku budżetowym i po prostu wydawał się rozpuszczać brud. Zalecamy użycie sztywnej szczotki, ponieważ dołączona do zestawu plastikowa szczotka jest trochę za twarda. Jest ona dostępna w lokalnym sklepie samochodowym. Dla perfekcjonistów - użyj glinianego batonika, a także wypróbuj gamę Bilt-Hamber lub Meguiars, aby nadać swojemu samochodowi dzień w spa & beauty makeover.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak usunąć nagromadzony na wlotach węgiel?

Dlaczego tak się dzieje w przypadku silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa? Zdarza się to...

Renowacja skórzanych foteli samochodowych

Porady dotyczące naprawy skóry Potrzebny będzie zestaw do naprawy skóry, taki jak ten...